Apple Vision Pro, Şirket Çalışanlarına Göre Çok Ağır

Sony WH-100XM4 sadece plastik malzemeler kullanarak 254 gram ağırlığa sahip. Apple ise rakip olarak piyasaya sürdüğü AirPods Max için birinci sınıf malzemeler kullanarak kulaklığı 385 gram ağırlığında üretti. İnsanlar haklı olarak bu ağırlığı eleştirdi. Ancak görünüşe göre şirket buradan ders çıkarmamış, 3500 dolarlık Apple Vision Pro’yu test edenler oldukça ağır olduğunu söylüyor.

Bloomberg’den Mark Gurman, Vision Pro’nun tanıtılmasının ardından Apple’ın daha fazla çalışanına başlığa erişim hakkı verdiğini söyledi. Bu daha geniş test havuzu, yeni bir sorunu ortaya çıkardı. Test ürünlerini kullanan kişilerden bazıları birkaç saatlik kullanımdan sonra başlığı çok ağır buldu.

Tam ağırlığı bilmiyoruz ancak başlıkta diğer XR başlıkların kullandığı plastik yerine alüminyum ve cam gibi birinci sınıf malzemeler kullanılıyor.

Apple’ın kullanıcının başının üzerinden geçen ve ağırlığı dağıtmaya yardımcı olan bir tür kayışla birlikte çözüm ürettiği bildirildi. Ancak sorun çözüldü mü? Gurman’ın söylediklerine göre kayış gerekli görülmediği için perakende paketine dahil edilmeyecek.

Girişte de belirttiğimiz gibi Apple Vision Pro’nun fiyatı 3500 dolar, bu sadece başlangıç fiyatı, yani isteğe bağlı ekstralar dahil edilmemiş durumda. Basit bir kayışın ne kadara mal olabileceği ise meçhul.

Ayrıca ekstralar, muhtemelen Zeiss tarafından üretilen düzeltici lensleri de içerecek, böylece gözlük takması gereken kişiler başlığı kullanabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas