Atlara fısıldayan adam öldü

Atçılık sevdası bir arkadaşının atları sevmeye hipodroma gitmesi ile başlayan Kuyumciyan’ın ölüm haberi Türkiye Jokey Kulübü Derneği tarafından duyuruldu.

Yapılan açıklamada “Kulübümüz Asli Üyesi, at sahibi ve yetiştirici Nişan Arek Kuyumciyan’ı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Cenaze bilgileri netleştiğinde buradan paylaşılacaktır. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve atçılık camiamıza başsağlığı dileriz.” ifadelerine yer verildi.

AREK KUYUMCİYAN KİMDİR?
1941 yılında İstanbul’da doğan Nişan Arek Kuyumciyan, Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde eğitimine devam ederken iş hayatına atıldı. İlaç sanayiinde çalışmaya başlayan Kuyumciyan, çeşitli dönemlerde Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. At sahibi olan ve aynı zamanda yetiştiricilikle uğraşan Nişan Arek Kuyumciyan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir açık arttırmada Afacan isimli ilk atını almasıyla atçılık hayatı başlayan Kuyumciyan, Akmeşe’de bir sohbet sırasında bölgeye at çiftliği yapma kararı alınmış olup o dönemlerde bir çok zorluk ile karşılaşılmasına rağmen İngiltere’de çiftiğin projesi çizdirmiştir. Tüm malzemeler yine İngiltere’den getirilen çiftlik zaman içerisinde genişlemiş ve 250.000m2 arazi üzerinde yer almaktadır.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir