Mustafa Varank ile Hüseyin Baş arasında “Erdoğan” polemiği: Komik duruyor!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın basketbol oynadığı görüntülere BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş‘tan “komik” yorumu geldi. Milletvekili Mustafa Varank, Baş’a yanıt verdi.

AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın basketbol oynadığı anları paylaşması gündem oldu. Görüntülerde Varank ve Erdoğan’ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, AKP Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, MİT Başkanı İbrahim Kalın, AKP İzmir milletvekilleri Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Alpay Özalan da bulunuyordu.

Baş: Komik duruyor

Baş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Basketbol oynadığı videoları yayıp bizim liderimiz hala çok genç pazarlaması yapmak aslında liderinizin genç olmadığını ancak gençmiş gibi gösterilmeye ihtiyacı olduğunu ilan ettiğiniz anlamını taşıyor. Ve komik duruyor.”

Varank: Siyasetçiyim diye utanmadan ortalıkta…

Varank, Baş’ın bu paylaşımına, BTP’nin kurucusu ve Baş’ın babası Haydar Baş üzerinden yanıt verdi. Varank şu ifadeleri kullandı:

“Asıl komik olan, şeyhlik iddiasındaki babasından miras olarak parti devralıp siyasetçiyim diye utanmadan ortalıkta gezip yorum yapabilmek.”

Baş’tan yanıt: Babam şeyh olsaydı dizinin dibinden ayrılmazdınız zira bayılırsınız şeyhlere!

Baş ise Varank’a şu yanıtı verdi:

“Hayatta neye inanırım biliyor musunuz? Kimse bu arkadaş gibi yalan ve iftiraya sarılmamalı, haddini de aşmamalı. Sonra üzülür. Öte yandan utanması gereken babasının partisini yöneten biri değildir, devletin malını babasının malı gibi çarçur edenler, milletin hakkını sağa sola peşkeş çekenlerdir.  Ayrıca babam şeyh olsaydı dizinin dibinden ayrılmazdınız zira bayılırsınız şeyhlere.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas