Tevfik Göksu konuştu İBB Meclisi karıştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin nisan ayı toplantısında AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu da söz aldı. Göksu konuşurken, CHP üyelerinin bulunduğu sıralardan ‘cami sattınız’ sesleri yükseldi, sinirler gerildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, “Sözde demokrat İBB Başkanı meclisten kaçtı. Bir belediye başkanının durması gereken, dinlemesi gereken, katılmak zorunda olduğu bir tane meclis var, faaliyet raporu meclisi. Peki, kelimeyi değiştiriyorum. İBB Başkanı meclise katılmayıp gitti. Burada elbette maksadını aşan bir eleştiri olursa hep birlikte ikaz ederiz ama İBB Başkanı bu kürsüde, küfretti, niye konuşmadınız? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sunumlarını yaparken, halk tarafından denetlenebilen şeffaf belediyecilikten bahsetti. Siz resmen bu meclisin seçtiği komisyon üyelerinin sorularına bile cevap vermiyorsunuz? Liyakatten ve adaletten bahsetti, vay be” dedi.

‘BİZ CAMİ SATMAYIZ, CAMİ YAPARIZ’

Göksu’nun konuşması sırasında CHP sıralarından itirazlar yükseldi. Bir üyenin “Siz cami sattınız” demesi üzerine Tevfik Göksu “Hadi ordan be, CHP’nin olduğu yerde liyakat mı olur? Adalet mi olur? Bu zamanın ruhuna aykırı. Büyükşehirde kaç tane sattın. Biz cami yaparız merak etme. Haddini bileceksin. Hadsiz. Biz cami satmayız, biz cami yaparız. Siz cami yıkarsınız” ifadelerini kullandı.

Bu tartışmaların ardından meclis üyeleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Verilen aradan sonra toplantı tekrar devam etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir