Ton eşitsizliğinden yakınanlar…Mor şampuanla tanışmanın zamanı…

Her kadın arzu ettiği saç rengine kavuşmak ister. Ancak söz konusu boya olunca her ne kadar dikkatli olunsa da zaman içerisinde saç üzerinde olumsuz etkiler görmek mümkün olabiliyor. Eminiz ki doğal sarı, platin ya da küllü kumral renkte saçların varsa açık renk boyaların zamanla saçların üzerinde yarattığı etkiye bizzat birinci elden şahit olmuşsunuzdur. Sarı ya da açık renkte saçlara sahip kadınların sık sık duyduğunu düşündüğümüz mor şampuan saçındaki o istemediğin yansımaları ortadan kaldıran etkili bir formüle sahip. Renginin mor olması ise tamamen sizin yararınıza. Birbirine zıt giden bu iki rengin birleşimi sayesinde saçlarına o hep istediğin küllü ve yumuşak yansımayı kazandırabileceksiniz.

Saç renginizi açtırarak boya işlemi yaptığınızda saçlarda zamanda turunculaşma veya kızıllığa kaçan ton farkları, renk yansımaları oluşabiliyor.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor şampuan, açıcı uygulanarak sarı renge boyanan saçlar için kullanılan bir şampuandır. Saç foliküllerimizin doğal olarak kırmızımsı alt tonları vardır, bu nedenle ağartıcıya veya boyalara maruz kaldıklarında sararır veya turuncuya dönerler. Mor pigment renk-sıcak tonları düzeltir. Bu yüzden mor şampuan turuncuya çalan sarı saçları tekrar parlak soğuk sarıya çevirmek için kullanılmaktadır.

Kimler Mor Şampuan Kullanmalı?

Mor şampuan kullanımı saçını platin veya açık sarı renge boyatanlar için uygundur. Renginiz bu tonlardaysa saç bakım rutininize mor şampuan ekleyebilirsiniz. Sarışın, küllü kahve sarı veya platin, gri, pastel sarı renklerin kullanımına uygundur.

Mor Şampuan Kullanmanın En Doğru Yolu Nedir?

Mor şampuanı kullanmadan önce arındırıcı bir şampuanla saç derinizi ve saç derinizi birikmeden arındırmak önemlidir. Bu adım, folikülleri renk düzeltici pigmentleri emmeye hazır hale getirecektir.
Mor şampuanı her saç yıkamanızda değil ihtiyaç doğrultusunda kullanın.
Mor şampuanla saçınızı köpürttükten sonra 10-15 dakika bekletip öyle yıkayın. Bu saçtaki turunculuğun gitmesi için elzemdir.
Mor Şampuan Sonrası Bakım Ve Nemlendirme

Bazı mor şampuanlar saçlarınızı kurutuyor olabilir. Saçlarınızı yıkayıp duruladıktan sonra derin bir bakım maskesi uygulayarak yumuşaklığı ve nemi geri getirin.

Mor Şampuan Ne Sıklıkta Kullanılmalıdır?

Mor şampuanı ne sıklıkla kullanmalıyım diye merak ediyorsanız tek bir cevap yok. Hiçbir saç ve saç rutini de aynı değildir! Ağartılmış saçlar için mor şampuanı ne sıklıkta uyguladığınız, saçınızın rengine ve istediğinize bağlıdır. Ne kadar çok kullanırsanız, kilitleriniz o kadar beyaz olur.

Mor şampuanı ilk kez kullanıyorsanız, haftada bir kez kullanmanız en iyisidir. Haftanın geri kalanında nemlendirici ve renk koruyucu bir şampuan kullanın ve saçınız hala turuncuysa haftada iki kez mor şampuan kullanabilirsiniz.

Mor Şampuanı Saçta Çok Bekletilirse Ne Olur?

Saçınız kuruyabilir ve nemsizleşebilir. Bu yüzden saçınızda 15 dakikadan fazla bekletmeyin.

Mor Şampuan Saç Renginizi Açar Mı?

Saçınız açık renk değilse mor şampuan saçınızın rengi açma gibi bir etki göstermez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir