2 Altcoin Duyurularla Uçtu: Bosch, Deutsche Telekom Ortaklığı Var!

Altcoin ve blockchain dünyası, son zamanlarda dev ortaklık haberleriyle çalkalanmakta. Bu haberlerin iki önemli kahramanı ise yapay zeka odaklı Fetch.ai ve blockchain oyun platformu Oasys.

Fetch.ai, Deutsche Telekom ile güçlerini birleştiriyor

Geçtiğimiz günlerde Bosch ile ortaklık kuran Fetch.ai, bu kez Deutsche Telekom ile iş birliğine gitti. Haberin ardından FET fiyatı yüzde 8’lik bir yükseliş yaşadı. Zira şu anda 0,68 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Bu ortaklık ile Fetch.ai, Deutsche Telekom’un geniş kullanıcı tabanına erişim sağlayarak yapay zeka ve Web3 teknolojilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Ortaklık kapsamında Deutsche Telekom, Fetch.ai Vakfı’na ilk kurumsal ortak olarak katılıyor. Fetch.ai Vakfı ise Fetch.ai ağı üzerinde son teknoloji yapay zeka ve Web3 çözümleri geliştiriyor. Hedef, geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edecek açık bir platform oluşturmak. Deutsche Telekom Basın Sözcüsü Martina Hammer, resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Deutsche Telekom, Fetch.ai Vakfı’na ilk kurumsal ortak olarak katılıyor. Fetch.ai Vakfı, Fetch.ai ağı üzerinde en son yapay zeka ve Web3 teknolojilerini geliştiren bir kuruluştur. Odak noktası, geniş bir kullanıcı tabanının erişebileceği açık bir platformun teşvik edilmesidir.

Com2uS, Oasys ile güçlerini birleştiriyor: Altcoin fiyatı yükseldi

Güney Kore merkezli oyun şirketi Com2uS, blockchain projelerinden Oasys ile iş birliği yapacağını duyurdu. 1998 yılında kurulan ve yaklaşık 460 milyon dolar piyasa değeri olan Com2uS, Oasys ile iş birliği yaparak Web3 alanındaki oyun altyapısını güçlendirmeyi hedefliyor. Com2uS, oyunlar için optimize bir blockchain olan Oasys’te zaten doğrulayıcı olarak görev yapıyordu. Anlaşma ile Com2uS, Oasys blockchain’inin “eşsiz çift-katmanlı mimarisinden fayda sağlamak” istiyor.

Şirket, bu kapsamda Summoners War: Chronicle ve The Walking Dead: All Stars gibi oyunlarını Oasys ağına taşıyacak. Bu sırada bu gelişme, Oasys (OAS) fiyatını da yukarı çekti. CoinMarketCap verilerine göre OAS, son 24 saatte yüzde 12 yükseldi. Şu anda, 0.13 dolardan el değiştiriyor. Ancak 7 günlük bir çerçevede ise yüzde 30 değer kazandı.

Ortaklıklar kritik

Bu iki dev ortaklık, yapay zeka ve blockchain oyun sektörleri için önemli bir dönüm noktası olarak yorumlanmakta. Zira bu gelişmeler, her iki sektörün önümüzdeki yıllarda büyük bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca, bilmeniz gereken bazı maddeler de şunlar olabilir:

  • Fetch.ai Vakfı, Bosch ve Fetch.ai tarafından Hollanda merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kuruldu.
  • Deutsche Telekom’un yan kuruluşu MMS, doğrulayıcı olarak Fetch.ai’nin merkezi olmayan blok zincirini de güvence altına alıyor.
  • Com2uS, Summoners War: Chronicle ve The Walking Dead: All Stars gibi popüler mobil oyunlara sahip.
  • Oasys, Japonya’nın en büyük oyun şirketi Bandai Namco Entertainment tarafından destekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas