Depremzededen İmamoğlu’na tepki:Sen bizim evladımızsın ama o Lütfü Savaş’ı asla istemiyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki depremle sarsılan Hatay’ı, felaketin birinci yıldönümünde ziyaret etti.

6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Hatay’ın Antakya ilçesinde bir araya gelen binlerce vatandaş sessiz yürüyüş düzenledi. Hataylı depremzedeler daha sonra alanda bulunan Lütfü Savaş’ı ve yeniden aday gösteren CHP’nin Genel Başkanı Özgür Özel’i protesto etti.

Bir depremzede İmamoğlu’na “Sen bizim evladımızsın ama o Lütfü Savaş’ı asla istemiyoruz.” diyerek tepki gösterdi.

LÜTFÜ SAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

Bugün kentte düzenlenen 6 Şubat anma programında vatandaşların protestolarına maruz kalan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Kendisine yönelik tepkilere değinen Savaş, şu ifadeleri kullandı;

“Değerli hemşehrilerim; Bugün on binlerce canımızın matemini tutarken acımızı bilerek ve isteyerek siyasi malzeme haline getirmeye çalışanlara, Hatay’da fırsat vermeyeceğiz. Hiçbir siyasi rant Hatay’dan değerli değildir.

Bizim acılarımız da mutluluklarımız da ortak. Ne yaparlarsa yapsınlar ayrışmayacak ve her zaman dayanışmayla ayakta kalacağız.

Yarın saat 15.00’te Hatay’ın mevcut durumuna ve bundan sonra yapacağımız çalışmalara ilişkin basın toplantısı düzenleyeceğim. Sevgi ve saygılarımla.”

CHP’DEN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Hatay’da Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a yönelik eylemlerin ardından Savaş’ın adaylığını yeniden görüşüleceğini söyledi. Günaydın; protestoların partiye değil Savaş’a yönelik olduğuna işaret ederek “Protestolardan ortaya çıkacak sonuçlar, CHP MYK’sında ve PM’sinde değerlendirilecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas