Polisten kaçmaya çalışırken tuvaletin havalandırmasında sıkıştı

Konya’da ‘yağma’ ve ‘hırsızlık’ suçlarından hükümlü bulunduğu açık cezaevinden firar eden Hasan U, evine gelen polislerden kaçmak için tuvaletin penceresinden havalandırma boşluğuna atladı. Burada sıkışan Hasan U, itfaiye ekiplerinin duvarı balyozla delmesiyle kurtarılıp, gözaltına alındı.

DHA’nın haberine göre olay, saat 12.30 sıralarında Karatay ilçesi Kuzgunkavak Mahallesi Kartopu sokakta 4 katlı binada meydana geldi. Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, ‘yağma’ ve ‘hırsızlık’ suçlarından hükümlü bulunduğu açık cezaevinden firar eden ve aynı zamanda hakkında benzer suçlardan 40 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Hasan U’nun evinde olduğunu saptadı. Polis, Hasan U’yu gözaltına almak için evine gitti. 4’üncü katta oturan şüpheli de evine gelen polisleri görünce kaçmak için tuvaletin penceresinden havalandırma boşluğuna atladı. Hasan U’nun atladığı katta sıkışması üzerine kurtarılması için itfaiye ekibi çağrıldı. İtfaiye ekiplerinin evin tuvaletinin duvarını balyozla delmesiyle kurtarılan Uzundere gözaltına alındı.

‘BEN BABA OLMAK İSTEMİYORUM’

Gözaltına alınan Hasan U, evden çıkarılırken ”Ben baba olmak istemiyorum” diye bağırdı. Evin önünde toplanan yakınları ise ekip aracına alınan Hasan U’nun, kendilerine gösterilmemesi üzerine polisle tartıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir