Şimşek’ten Fatih Karahan mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya platformu X üzerinden Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan’ın göreve başlamasına ilişkin paylaşımda bulundu.

Şimşek Karahan ve ekibine güven ve desteklerinin tam olduğunu bildirdi.

Karahan’ın bugün yeni görevine başladığını belirten Şimşek, şunları kaydetti:

“Kendisini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Başkan ve ekibine güvenimiz ve desteğimiz tamdır. Önümüzdeki dönemde de ekonomi programımızı kurumlar arası eş güdüm içinde kararlı bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz. Güçlü ekonomi ekibimiz ile makro finansal istikrarın pekişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.

Mali disiplin ile dezenflasyon sürecine destek olmaya devam ederken, hayata geçireceğimiz yapısal reformlarla program kazanımlarımızı kalıcı hale getireceğiz.”

İNGİLİZCE TWİTTE DİKKAT ÇEKEN FARK

Bakan Şimşek, dünyaya yönelik İngilizce attığı mesajında ise dikkat çeken bir “uygunluk” vurgusu yaptı. Şimşek’in Türkçe mesajında yer vermeyip İngilizce mesajında kullandığı o ifade şöyle oldu:

“Karahan bu göreve çok uygun bir isim. Çoğunluğu New York Merkez Bankası’nda olmak üzere geniş bir deneyime sahip olan Karahan’ın bu yeni görevinde başarılı olacağından hiç şüphem yok. Güçlü akademik kimliği de Türkiye için bir kazançtır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas