Xbox İçin Final Fantasy 14, Game Pass Aboneliği Gerektirecek

Xbox oyuncuları Final Fantasy 14’ün gelişini uzun süre beklediler ve oyun çok yakında Microsoft konsoluna geliyor. Oyununun Xbox Series S|X açık beta testinin 21 Şubat tarihinde başlaması planlanıyor. Square Enix teste nasıl katılınabileceğini açıklarken Xbox İçin Final Fantasy 14 oyununun tam sürümünün Game Pass aboneliği gerektireceğini de açıkladı. Bu anlamda eski Xbox Live Gold’a eşdeğer bir Core aboneliğine sahip olmak gerekecek.

Öte yandan, bu yine de Xbox’taki Final Fantasy 14 hayranlarının 2 aylık abonelik ödemek zorunda kalacağı anlamına geliyor. Bunun nedeni oyunun kendisinin hala abonelik iş modeli kullanan çok az sayıda MMORPG arasında yer alması. Üstelik aynı durumun, oyunu oynamak için PlayStation’ta PS Plus aboneliğine gerek olmadığını da söylemeden geçmeyelim.

Açık beta testinin sonuçlanmasının hemen ardından Xbox Series X|S sürümünün piyasaya sürülmesi planlanıyor. Final Fantasy 14oyun verileri aktarılacak ve oynamak için oyunu yeniden indirmenize gerek kalmayacak. Xbox Series X|S için veri aktarımının ve resmi sürümün zamanlaması daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

Final Fantasy 14 bu yazın sonlarında Dawntrail adında yeni bir genişleme paketine kavuşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas